Stargard

- Klejnot Pomorza


 Klejnot Pomorza    Kleinod Pommerns    Pomerania's Jewel

 - miasto

na europejskim

szlaku

 

Aktualizacja

9.01.2018

     W Internecie
       istniejemy


 


 ROZMAITOŚCI - NA SKRÓTY:

 Centrum Informacji Turystycznej dolina Krąpieli flaga Stargardu inni o Stargardzie imprezy kulturalne Ina kajaki konkurs krajoznawczy kroniki kolejka wąskotorowa notki historyczne (najnowsze!) Piwnica TPS pomnik Jana Pawła II rowery-ścieżki rowerowe  spotkania historyczne szlak turystyczny Stargard Klejnot Pomorza szlaki piesze po Ziemi Stargardzkiej Uniwersytet Trzeciego Wieku wystawy fotografii wydawnictwa TPS Wystarczy Stargard   "Zdrowie"


ZAPRASZAMY na BLUES w PIWNICY

19. stycznia 2018 o 19.

Na piwnicznej scenie zagra Romek Puchowski bluesman inny niż wszyscy.

Bilety wcenie 20 zł

Szczegóły poniżej

 


27 stycznia (sobota) o godz. 19.

serdecznie zapraszamy na występ jednego

z najlepszych polskich kabaretów


CZESUAFA mamy przyjemność gościć już dziesiąty raz (ostatnio niemal równo rok temu), za każdym razem ich występy były na bardzo wysokim poziomie i co dla kabaretu równie ważne - przezabawne. Dla przypomnienia, formacja ta działa od 2002 roku, ma na koncie prawie wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i opinię  jednej z najinteligentniejszych polskich grup kabaretowych. Poznaniacy często przypominają też o sobie w radio i TV. W ostatnim roku nastapiło "wzmocnienie"  dotychczas czysto męskiego składu zespołu o płeć piękną w osobie pani Olgi Łasak.
Mało znaną, a godną podkreślenia, kartą działalności artystów Kabaretu są ich charytatywne występy m.in. w dziecięcych oddziałach szpitalnych.
Z pełnym przekonaniem rekomendujemy CZESUAFA. Czas spędzony z tym kabaretem to świetny wybór na sobotni wieczór.
Bilety do nabycia cenie 30 zł - normalny i 20 zł - ulgowy w Centrum Informacji Turystycznej Rynek Staromiejski 4, bądź (o ile wystarczy) przed występem. ZAPRASZAMY


Dla dorosłych i dla dzieci

 

 Najlepsze prezenty dla fanów STARGARDU to książki, które możesz kupić w Centrum Informacji Turystycznej.

 

Oto one:

 

 

 

Najświeższy, najbardziej aktualny

 (wydany w grudniu 2016 roku), praktyczny przewodnik turystyczny po Stargardzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to trzecie już - zaktualizowane i poszerzone - wydanie przewodnika autorstwa Jana Zenknera (prezesa TPS) z fragmentami autorstwa Szymona Jeża

 i Jarosława Kociuby, będące nowocześnie zaprezentowanym kompendium wiedzy o Stagardzie.

Stargard. Praktyczny przewodnik turystyczny” jest książką napisaną z pasją (z licznymi odniesieniami do historii innych miast Pomorza), bogato ilustrowaną i wzbogaconą o informacje praktyczne. To cenna pozycja popularyzująca wiedzę o Stargardzie wśród turystów zwiedzających Pomorze, ale też wśród mieszkańców miasta. Można ją nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie i w Empiku. Polecamy

 


Pierwszy stargardzki

PRZEWODNIK  DLA DLA ROWERZYSTÓW.

 

 

Dla miłośników dwóch kółek ukazał się przewodnik, napisany przez Mirosława Mazańskiego niestrudzonego fana  oraz zwolennika tej formy poruszania się, propagatora poznawania urody świata z rowerowego siodełka, członka TPS i inicjatora powołania Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego. Książka zawiera dokładny (z kilometrażem), bogato ilustrowany, opis 11 tras rowerowych po Stargardzie i  okolicach. Warto, jadąc tymi trasami, wiedzieć i, przez to, widzieć więcej. ROWER TO JEST ŚWIAT.

Przewodnik, który powstał z inspiracji  i we współpracy z TPS, wydała Stargardzka Organizacja Turystyczna. Można go nabyć w Centrum Informacji Turystycznej.


KOLEJNY ZBIÓR WIDOKÓWEK TPS

 

Ukazał się trzeci już zbiór widokówek wydanych przez Towarzystwo Przyjaciół Stargardu. Autorem zdjęć jest Jerzy Tatoń Małgorzata Jańczak.

Zestaw odmienny od poprzednich, zarówno ze względu na format zdjęć, jak i ich treść. Tym razem autor zdjęć porusza się po mniej znanych, a godnych uwagi, miejscach  lub ukazuje je w inny, niż zwykle, sposób. Na niektórych zwraca uwagę na szczegóły, które są jakby kwintesencją całości. Pokazuje, że oprócz gotyku, rodem ze średniowiecza, miasto ozdabiają również budowle: neogotyckie z XIX i secesyjne z początków XX wieku. Po czasach, kiedy wojsko było w centrum uwagi, pozostał, jeden z najpiękniejszych w Polsce, kompleks koszarowy, który obecnie szuka nowego  przeznaczenia. Dramat sprzed wieków wspomnimy przy Krzyżu Pokutnym, a świadomości „czasoprzestrzeni” możemy doznać przy głazie na 15 południku.

Zestaw przedstawia 9 widoków + 1 (na okładce). Możliwe jest nabycie ich także pojedynczo. Do obejrzenia i zakupu w Centrum Informacji Turystycznej Tak jak zestawy i niektóre z widokówek porzednich edycji.


"Stargard nie tylko dla dzieci".

Oto pierwsza książka o Stargardzie kierowana przede wszystkim do dzieci.

Jej autorem jest Mirosław Rutkowski, autor dwóch książek z mitami greckimi dla dzieci.

Książka wyciąga dzieci na spacer po dawnym i dzisiejszym Stargardzie.

   Liczne ilustracje Mirosławy Dołęgi i napotykane w tej wędrówce przez dzieje zagadki oraz zadania przybliżają dzieciom nasze miasto.

 Aktualnie jest do nabycia w stargardzkim Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim 4.

Wydawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

________________________________________________

 

OD 1 STYCZNIA 2016 ROKU

STARGARD

nie tylko w naszych sercach i umysłach, ale i w obiegu urzędowym nazywa się  STARGARD 

Oto historia naszych starań

To już było:


Niektóre imprezy-Galeria

 Kliknij
i
Hlynur


 Kliknij

Słuchajcie


 Kliknij

Blaue Stunde


 Kliknij

Czesuaf


 Kliknij

Ciach


 Kliknij

Hlynur


 Kliknij

Profil


 Kliknij

      Lubisz Stargard ?   Ustaw jako stronę główną...

Stargard, Stargard in Pommern, Sonnenwende, WWII, Stargard i/Pom., Pomorze Pommern Hinterpommern historia Geschichte turystyka oświata Ina, towarzystwo stowarzyszenie zachodniopomorskie TPS eksploracja poszukiwania, kultura, King Street Jazzmen