Stargard

- Klejnot Pomorza


 Klejnot Pomorza    Kleinod Pommerns    Pomerania's Jewel

 - miasto

na europejskim

szlaku

 

Aktualizacja

10.03.2019

     W Internecie
       istniejemy


 


 ROZMAITOŚCI - NA SKRÓTY:

 Centrum Informacji Turystycznej dolina Krąpieli flaga Stargardu inni o Stargardzie imprezy kulturalne Ina kajaki konkurs krajoznawczy kroniki kolejka wąskotorowa notki historyczne (najnowsze!) Piwnica TPS pomnik Jana Pawła II rowery-ścieżki rowerowe  spotkania historyczne szlak turystyczny Stargard Klejnot Pomorza szlaki piesze po Ziemi Stargardzkiej Uniwersytet Trzeciego Wieku wystawy fotografii wydawnictwa TPS Wystarczy Stargard   "Zdrowie"
 


ZIELONOGÓRSKI KABARET K2

W PIWNICY TPS 

    W niedzielę, 31 marca o godz. 18. serdecznie zapraszamy na występ tego znanego z TV i piwnicznej sceny kabaretu.  

K2 wystąpi z nowym programem i, jak poprzednio, w składzie rozszerzonym o Dominikę Najdek. Kabaret ten powstał w 2012 roku. Zdobył większość z możliwych do zdobycia w Polsce nagród i wyróżnień, a jedna trzecia jego obecnego składu pochodzi ze Stargardu.

Jeszcze raz zapraszamy i gwarantujemy świetną zabawę.

Bilety w cenie 35 zł - normalny i 25 zł - ulgowy są do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej - Rynek Staromiejski 4, bądź (o ile wystarczy) przed występem. 

 


Zapraszamy

wszystkich chętnych na ćwiczenia

 gimnastyki chińskiej Chi Gung  (albo qigong, qi gong, chi kung - dosłownie sztuka ćwiczenia  energii życiowej).

System wywodzi się  z holistycznego systemu chińskiej filozofii połączonej z tradycyjną medycyną, zielarstwem i sztukami walki.

Skoordynowane z oddychaniem, statyczne i dynamiczne postawy i ruchy służą do wzmocnienia i zbalansowania chi (qi)  energii życia. Ci, którzy ćwiczą regularnie, mogą poprawić swoje samopoczucie,  nastrój i zdrowie.

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 17 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu.

Spotkania prowadzi Jolanta Zimiński.

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy


 Dla dorosłych i dla dzieci

 

 Najlepsze prezenty dla fanów STARGARDU to książki, które możesz kupić w Centrum Informacji Turystycznej.

 

Oto one:

 

 

Najświeższy, najbardziej aktualny

 (wydany w grudniu 2016 roku), praktyczny przewodnik turystyczny po Stargardzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to trzecie już - zaktualizowane i poszerzone - wydanie przewodnika autorstwa Jana Zenknera (prezesa TPS) z fragmentami autorstwa Szymona Jeża

 i Jarosława Kociuby, będące nowocześnie zaprezentowanym kompendium wiedzy o Stagardzie.

Stargard. Praktyczny przewodnik turystyczny” jest książką napisaną z pasją (z licznymi odniesieniami do historii innych miast Pomorza), bogato ilustrowaną i wzbogaconą o informacje praktyczne. To cenna pozycja popularyzująca wiedzę o Stargardzie wśród turystów zwiedzających Pomorze, ale też wśród mieszkańców miasta. Można ją nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie i w Empiku. Polecamy

 


Pierwszy stargardzki

PRZEWODNIK  DLA DLA ROWERZYSTÓW.

 

 

Dla miłośników dwóch kółek ukazał się przewodnik, napisany przez Mirosława Mazańskiego niestrudzonego fana  oraz zwolennika tej formy poruszania się, propagatora poznawania urody świata z rowerowego siodełka, członka TPS i inicjatora powołania Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego. Książka zawiera dokładny (z kilometrażem), bogato ilustrowany, opis 11 tras rowerowych po Stargardzie i  okolicach. Warto, jadąc tymi trasami, wiedzieć i, przez to, widzieć więcej. ROWER TO JEST ŚWIAT.

Przewodnik, który powstał z inspiracji  i we współpracy z TPS, wydała Stargardzka Organizacja Turystyczna. Można go nabyć w Centrum Informacji Turystycznej.


KOLEJNY ZBIÓR WIDOKÓWEK TPS

 

Ukazał się trzeci już zbiór widokówek wydanych przez Towarzystwo Przyjaciół Stargardu. Autorem zdjęć jest Jerzy Tatoń Małgorzata Jańczak.

Zestaw odmienny od poprzednich, zarówno ze względu na format zdjęć, jak i ich treść. Tym razem autor zdjęć porusza się po mniej znanych, a godnych uwagi, miejscach  lub ukazuje je w inny, niż zwykle, sposób. Na niektórych zwraca uwagę na szczegóły, które są jakby kwintesencją całości. Pokazuje, że oprócz gotyku, rodem ze średniowiecza, miasto ozdabiają również budowle: neogotyckie z XIX i secesyjne z początków XX wieku. Po czasach, kiedy wojsko było w centrum uwagi, pozostał, jeden z najpiękniejszych w Polsce, kompleks koszarowy, który obecnie szuka nowego  przeznaczenia. Dramat sprzed wieków wspomnimy przy Krzyżu Pokutnym, a świadomości „czasoprzestrzeni” możemy doznać przy głazie na 15 południku.

Zestaw przedstawia 9 widoków + 1 (na okładce). Możliwe jest nabycie ich także pojedynczo. Do obejrzenia i zakupu w Centrum Informacji Turystycznej Tak jak zestawy i niektóre z widokówek porzednich edycji.


"Stargard nie tylko dla dzieci".

Oto pierwsza książka o Stargardzie kierowana przede wszystkim do dzieci.

Jej autorem jest Mirosław Rutkowski, autor dwóch książek z mitami greckimi dla dzieci.

Książka wyciąga dzieci na spacer po dawnym i dzisiejszym Stargardzie.

   Liczne ilustracje Mirosławy Dołęgi i napotykane w tej wędrówce przez dzieje zagadki oraz zadania przybliżają dzieciom nasze miasto.

 Aktualnie jest do nabycia w stargardzkim Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim 4.

Wydawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

________________________________________________

 

OD 1 STYCZNIA 2016 ROKU

STARGARD

nie tylko w naszych sercach i umysłach, ale i w obiegu urzędowym nazywa się  STARGARD 

Oto historia naszych starań

To już było:


Niektóre imprezy-Galeria

 Kliknij
i
Hlynur


 Kliknij

Słuchajcie


 Kliknij

Blaue Stunde


 Kliknij

Czesuaf


 Kliknij

Ciach


 Kliknij

Hlynur


 Kliknij

Profil


 Kliknij

      Lubisz Stargard ?   Ustaw jako stronę główną...

Stargard, Stargard in Pommern, Sonnenwende, WWII, Stargard i/Pom., Pomorze Pommern Hinterpommern historia Geschichte turystyka oświata Ina, towarzystwo stowarzyszenie zachodniopomorskie TPS eksploracja poszukiwania, kultura, King Street Jazzmen