Powrót na główną stronę

 

Centrum Informacji Turystycznej

(CIT)    

 

 

 

Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie powstało z naszej inicjatywy w czerwcu 2002 r. Mieści się ono w świetnym miejscu, na parterze kamieniczki nr 4 przy Rynku Staromiejskim. Prowadzimy je przy wsparciu stargardzkiego Urzędu Miejskiego. Zależałoby nam by, tak jak w innych krajach, jego współtwórcami i współprowadzącymi byli wszyscy działający w dziedzinie turystyki na Ziemi Stargardzkiej, może w ramach lokalnej organizacji turystycznej.

 width= W tym miejscu była niegdyś galeria, która prowadziła ekspozycję i sprzedaż dzieł stargardzkich artystów plastyków. My kontynuujemy również tę działalność i dzięki temu nasz punkt it ma szczególny klimat, niespotykany w innych CIT.

Towarzystwo Przyjaciół Stargardu jest też twórcą strony internetowej CIT cit.stargard.com.pl/  

Tam można sięgnąć po informacje na temat atrakcji Ziemi Stargardzkiej i inne - niezbędne w podróży do naszego miasta i okolic.

 

 

 

 

W Centrum Informacji Turystycznej możesz:

 • uzyskać wszelkie potrzebne turyście informacje dotyczące Ziemi Stargardzkiej (m.in. o noclegach, gastronomii, agroturystyce, szlakach turystycznych i wiele podobnych) zarówno osobiście, jak i telefonicznie czy elektronicznie.

 • otrzymać pomoc w pozyskaniu podobnych informacje dotyczące całego kraju.

 • kupić aktualne wydawnictwa z dziedziny turystyki, krajoznawstwa i historii dotyczące Stargardu i okolic, a także wiele podobnych tematycznie publikacji o Pomorzu (plan szlaku „Stargard – Klejnot Pomorza” w trzech językach), w tym te które wydało Towarzystwo Przyjaciół Stargardu

 • otrzymać różne bezpłatne foldery oraz potwierdzenie (pieczątką) pobytu w naszym zacnym grodzie

 • kupić stargardzkie pamiątki

 • kupić flagę Stargardu

 • kupić bilety na niektóre imprezy kulturalne organizowane w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu

 • kupić obraz o tematyce stargardzkiej i nie tylko

 • nawiązać kontakt z Towarzystwem Przyjaciół Stargardu

 • no i… pogawędzić o Stargardzie

  ZAPRASZAMY !!!

  Godziny otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie:
  poza sezonem (styczeń-marzec i październik-grudzień) od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16, w sezonie (kwiecień-wrzesień) od poniedziałku do piątku w godz. 9:30 - 17.

  Adres:
  Centrum Informacji Turystycznej; 73-110 Stargard; Rynek Staromiejski 4
  telefon/fax  91 5785466
  e-mail:
  startur@wp.pl


   

  W soboty czynny jest punkt informacji turystycznej w Muzeum Archeologiczno Historycznym w Stargardzie przy Rynku Staromiejskim w czasie jego otwarcia tj. w godz. 10 - 14.
   

   


  Poradnik Bezpiecznych Wakacji

 


  Powrót na główną stronę