Powrót na główną stronę

 

Szczecin Film Festival ponownie w Stargardzie

27 listopada 2022 (niedziela) o godz. 18 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu odbędzie się projekcja wybranych filmów pokazywanych w czasie SeFF (Szczecińskiego Festiwalu Filmowego).
Od niemal dekady na Szczecin Film Festival odbywa się konkurs Zachodniopomorskie Shorty. W tym roku chcemy zaprezentować wybór filmów właśnie z tego konkursu - mówi Małgorzata Frymus ze Stowarzyszenia OFFicyna, współorganizatorka festiwalu.
 

W programie: 
 

1. „Drop” reż. Katarzyna Zawalich Długość: 1'
 

Krótka historia o pasji i wolności.
 

2. „Moja miłość” reż. Kuba Ptaszyński Długość:  7'

Autor: „Jak przekazać widowni, jakie to uczucie – tworzyć filmy? Chyba jedynym sposobem jest użycie jego samego. Opowiem o mojej miłości do filmów za pomocą… ich języka”.
 

3. „Pacyfikacja stoczni szczecińskiej im. A. Warskiego w 1981 r.” reż. Monika Mazanek-Wilczyńska Długość:  30'
 

To dokumentalny zapis świadków historii z operacji pacyfikacji stoczni szczecińskiej w momencie ogłoszenia stanu wojennego w 1981 r. Wykorzystano w nim zapis rekonstrukcji tych wydarzeń z 2011 w Szczecinie.
 

4. „Vibe” reż. Michał Maks Długość: 13'

18-letni Maciek zachorował na młodzieńcze zapalenie stawów i nie jest w stanie realizować się w swojej pasji, jaką jest breakdance. Jest skłócony ze swoją mamą, która jako jedyna próbuje mu pomóc.
 

5. „Nowa symfonia” reż. Mateusz Żegliński Długość: 22'

Portret dyrygenta perfekcjonisty, który mierzy się ze swoją traumą. Film muzyczny zrealizowany w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
 

6. „Tu nie ma wody” reż. Rozalia Jaz Długość: 13'
 

Dorosły syn i jego matka wybierają się na piknik na plaży, gdzie ich spokój burzą wynurzenia syna o jego miłości do innej kobiety. Jego postać jest pod zbyt silnym wpływem matki, stąd syn próbuje ustanowić nowe zasady w ich relacji. Matka reaguje absurdalnie. Oboje spędzają ze sobą dużo czasu i odbywają drogę, także mentalną. Pod koniec wędrówki, spotykają mężczyznę grającego piękną melodię.